آخرین اخبار

📌بیانیه جدید فیفا؛ درِ خانه فیفا بر کمپانی های بازی ساز به غیر از EA باز است!

‼️طبق جدیدترین اخبار، فیفا، فدراسیون بین‌المللی فوتبال که برای مجموعه بازی FIFA الکترونیک آرتز مجوز استفاده از نام خود را صادر می‌کند، اخیرا بیانیه‌ای را در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرده که تیتر آن این است: «فیفا آماده‌ی متنوع‌سازی و گسترش فعالیت خود در حوزه‌ی بازی و ورزش‌های الکترونیک است.» متن این بیانیه نیز اینگونه شروع می‌شود: «فیفا پس از اینکه همه‌ی جوانب را در بازار بازی‌های ویدیویی و سرگرمی‌های تعاملی درنظر گرفت و استراتژی‌های خود را در این حوزه مرور کرد، حالا نسبت به جایگاه خود در صنعت بازی و ارتقا آن خوش‌بین است.»


‼️سپس فیفا صحبتی میکند که به‌نظر می‌رسد مخاطبش EA باشد که اخیرا با آن‌ها دچار تنش شده است: «بازی‌های ویدیویی آینده و ورزش‌های الکترونیک باید با مشارکت بیش از یک شرکت بازی‌سازی ساخته شوند تا آن یک شرکت نتواند روی همه‌ی جوانب تسلط محض داشته باشد و از مجوزهایی که به او داده شده است، سوء‌استفاده کند.» این به این معنی است که فدراسیون بین‌المللی فوتبال مایل است برای ساخت بازی‌های ورزشی با برند خود، با دیگر شرکت‌ها و استودیوها به جز EA همکاری کند. فیفا در ادامه می‌گوید: «شرکت‌های فناوری و موبایل در حال حاضر به‌شدت با یکدیگر رقابت می‌کنند که به شریک فیفا تبدیل شود و بتوانند حق استفاده از امکانات و مسابقات ما را در سراسر جهان به‌دست آورند.»
‼️فیفا در پاراگراف بعدی دوباره بحث همکاری با دیگر شرکت ها را وسط میکشد و میگوید «فیفا در حال حاضر با افراد مهمی در صنعت بازی از جمله توسعه‌دهندگان، سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران، همکاری می‌کند تا بتواند چشم‌انداز بلندمدتی را برای بازی‌های ویدیویی، ورزش‌های الکترونیک و سرگرمی‌های تعاملی ترسیم کند.» همان‌طور که شاید بسیاری از آن با خبر باشند، EA و فیفا در این مدت درگیری‌هایی با یکدیگر داشته‌اند و بیانیه‌ی تازه‌ی FIFA جدیدترین مورد از سری جدال‌های لفظی بین این دو است. EA سال‌ها و دهه‌ها است که تسلط بسیار زیادی روی بازی‌های ویدیویی ورزشی مخصوصا فوتبال داشته است و لایسنس استفاده از برندهای مختلفی را در این حوزه در اختیار دارد.

‼️این‌طور که گزارش شده است، دعوای بین این دو از آن‌جا شروع شد که فیفا گفت تنها در صورتی قرارداد با شرکت EA را برای ۱۰ سال دیگر تمدید می‌کند و اجازه‌ی استفاده از اسم «فیفا» برای بازی‌های چندین و چند سال بعد مجموعه را می‌دهد که این شرکت بازی‌سازی در مجموع ۲.۵ میلیارد دلار به آن‌ها بپردازد. این مبلغ بیشتر از دو برابر هزینه‌ای است که شرکت EA بار قبلی برای حفظ حق استفاده از این اسم پرداخت کرده بود و همین موضوع باعث ایجاد تنش بین فدراسیون بین‌المللی فوتبال و الکترونیک آرتز شد.
‼️در همین راستا، EA با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت که آن‌ها مشغول ارزیابی و احتمالا بازنگری در قرارداد خود با فیفا هستند. درکل از این بیانیه می‌شد اینگونه استنباط کرد که اگر EA رابطه‌ی خود را با فیفا قطع کند، تنها نام بازی خود را تغییر می‌دهد و همچنان این اختیار را دارد که از نام لیگ‌ها، بازیکنان و استادیوم‌ها در بازی‌هایش استفاده کند؛ چراکه ظاهرا لایسنس این موارد ربطی به نام «فیفا» ندارد.
‼️چند روز بعد از بیانیه‌ی EA خبر رسید که این شرکت چند نشان تجاری تحت عنوان EA Sports FC ثبت کرده است. همین موضوع باعث مطرح شدن این احتمال شد که الکترونیک آرتز سرانجام پس از ۲۸ سال، به‌‌دنبال تغییر نام مجموعه‌ی فوتبالی خود و قطع رابطه با فدراسیون بین‌المللی فوتبال است. همچنین اشاره شد که EA قرارداد خود را با FIFPro، اتحادیه جهانی بازیکنان فوتبال تمدید کرده است.
باید ببینیم در ادامه چه سرانجامی بر سر بازی فیفا توسط EA و فدراسیون فوتبال رقم میخورد ✅🤔

فروش کوین فیفا